Wyposażenie

Z Hearts of Iron 4 PL Wiki
(Przekierowano z Equipment)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Equipment.png Wyposażenie wytwarzane jest przez linie montażowe. Wszystkie jednostki korzystają z jakiegoś wyposażenia. Na przykład czołg Panzer III jest wyposażeniem. Rodzaje wyposażenia to różne rodzaje sprzętu należącego do wspólnej kategorii. Na przykład czołgi średnie są rodzajem wyposażenia.

Rodzaj wyposażenia

Podział na rodzaje wyposażenia jest bardziej abstrakcyjny, rodzajem takim są na przykład czołgi średnie. Dywizja mająca szablon dywizji zawierający czołgi średnie może korzystać z dowolnych czołgów średnich wedle swoich potrzeb.

Parametry

Parametry jednostki wynikają ze współczynników rodzajów używanego przez jednostkę wyposażenia. Mogą one być zmodyfikowane przez samą jednostkę; na przykład jednostki wsparcia otrzymują -90% do większości parametrów bojowych.

Wyposażenie lądowe

  • Wyposażenie piechoty
  • Sprzęt wsparcia
  • Ppanc.
  • Plot.
  • Artyleria

Lend-lease

Lend-lease daje możliwość wysyłania wyposażenia sojusznikom i przyjaciołom w zamian za doświadczenie, gdy wyposażenie jest używane. W przypadku większości ideologii lend-lease jest ograniczone zależnie od napięcia światowego. Sprzęt w ramach lend-lease można przewozić konwojami, ponosząc ryzyko utraty wyposażenia, jeśli przewożący je konwój zostanie zatopiony. Konwoje te zapewnia państwo wysyłające lend-lease. Całe wyposażenie, poza okrętami (nie licząc konwojów), można przekazywać w ramach lend-lease. Lend-lease można dostarczyć jednorazowo, co miesiąc w określonej wielkości albo jako odsetek miesięcznej produkcji. Lend-lease pozwala pomagać krajom toczącym wojnę bez bezpośredniego angażowania własnych sił i dostarczać sojusznikom lepszy sprzęt niż ten, który sami produkują.